Blog
04
12
2017
Przygotowanie motoryczne a trening personalny

Przygotowanie motoryczne a trening personalny

Przygotowanie motoryczne jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. W PROS GYM każdy podopieczny może liczyć na kompleksową opiekę trenera personalnego, fizjoterapeuty oraz dietetyka. Właśnie dzięki połączeniu tych elementów sukces jest gwarantowany. 

Skąd pomysł na przygotowanie motoryczne?

Trener personalny i właściciel PROS GYM – Piotr Molasy – od początku chciał pracować ze sportowcami. Wiedział również, że na polskim rynku nie ma wielu profesjonalnych centrów przygotowania motorycznego, dostępnych zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. Nadrzędnym celem otwarcia PROS GYM była chęć zapewnienia fachowej i kompleksowej opieki dla każdego pasjonata sportu.

Przygotowanie motoryczne – dla kogo?

Przygotowanie motoryczne jest odpowiednie dla każdego. Główną grupę klientów PROS GYM stanowią wyczynowi sportowcy, lecz także osoby trenujące amatorsko. Tym, co wyróżnia to miejsce od innych jest kompleksowa opieka – nad podopiecznymi czuwa trener personalny, fizjoterapeuta i dietetyk. Dzięki temu nawet osoba ćwicząca amatorsko czuje, że jest w stanie trenować jak profesjonalista.

Co nas wyróżnia?

Zdecydowanie atmosfera, kameralność i przestrzeń do treningu. Nad każdym podopiecznym czuwa trener personalny, który współpracę rozpoczyna od testów, dzięki którym jest w stanie idealnie dopasować trening do organizmu i potrzeb klienta. Wykonujemy zarówno testy funkcjonalne FMS i MCS, testy szybkościowe, skocznościowe oraz wydolnościowe. W ten sposób jesteśmy w stanie przygotować podopiecznego motorycznie  do uprawiania praktycznie każdej dyscypliny. I co najważniejsze – do każdego podchodzimy indywidualnie.

Z jakich sprzętów korzystamy?

Do naszych celów najefektywniejsza jest praca z wolnym ciężarem. Stawiamy na ruch w pełnym zakresie i na pracy na podstawowych wzorcach ruchowych. Taki trening personalny przynosi zdecydowanie najlepsze benefity naszym podopiecznym. Do pomiarów wyskoku, mocy kończyn dolnych oraz mocy reaktywnej używamy maty SpeedMat. Do pomiaru szybkości, mocy i zwinności wykorzystujemy fotokomórki. Używamy też elektrostymulatorów Compex do lepszego jakościowo treningu, fizjoterapii i regeneracji. Mamy możliwość wypożyczyć taki elektrostymulator naszemu zawodnikowi by się lepiej rozgrzał przed biegiem lub zregenerował pomiędzy kolejnymi meczami.

author: Piotr Molasy