ania kadra

Anna

Weinzieher

Trener przygotowania motorycznego

 

 

KONTAKT: 

+48 600 784 964
anna.weinzieher@gmail.com
fb  fb

 

Ćwiczę z Anią regularnie już od kilku lat, dzięki jej wiedzy i zaangażowaniu czuje się lepiej, wyglądam lepiej i przestałem regularnie łapać kontuzje podczas innych sportów (piłka, squash etc.). Jej entuzjazm jest zaraźliwy, z szerokim uśmiechem umie zmotywować nawet do szczerze nielubianych przeze mnie ćwiczeń. Dodatkowo, w planie treningowym potrafi połączyć to co ja chcę osiągnąć, z tym co będzie dla mnie zdrowe – szczerze polecam 🙂

– Michał Hakenberg

Ania to trener przy którym czuję się swobodnie na każdym treningu i nie mogę doczekać się kolejnego. Jest trenerem bardzo zaangażowanym w rozwój zawodnika, ciagle szuka nowych rozwiązań. Łatwy i sprawny kontakt sprawia, że zachowanie ciągłości treningu podczas moich wyjazdów na zgrupowania nigdy nie była łatwiejsza . Dzięki Ani mogę ścigać się z czołowmi zawodniczkami na świecie ale co ważniejsze czerpie przyjemność z tego co robię ?

Wiktoria Gołębiowska, żeglarka

 

O mnie
Jestem trenerem przygotowania motorycznego i trenerem personalnym, Olimpijką z Londynu 2012, oraz absolwentką wydziału fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Ponad 15 lat doświadczenia ze sportu wyczynowego, studia i liczne szkolenia zapewniają mi szerokie spektrum spojrzenia na sport. W pracy stawiam przede wszystkim na jakość i świadomość ruchu. Uważam, że jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze ogniwo – dlatego zawsze staram się je znaleźć i wyeliminować. Wierzę, że sprawność, siła i wytrzymałość zapewniają najwyższą jakość życia i samodzielność na długie lata.
Do każdego podchodzę indywidualnie, a pracę zaczynam od analizy potrzeb i przeprowadzenia odpowiednich testów. Wiele uwagi poświęcam na periodyzację, planowanie i kompleksowość treningów, starając się spełnić wszystkie potrzeby, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych sportowców.

Doświadczenie
Doświadczenie zdobywałam przede wszystkim na własnej skórze, przez ponad 15 lat uprawiając sport zawodowo. Fizjoterapia na warszawskim AWFie nauczyła mnie spojrzenia na ciało człowieka od „drugiej” strony, a także pozwoliła lepiej rozumieć i analizować ruch.
Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczęłam pracę w klubie Holmes Place, gdzie zdobywałam doświadczenie i cały czas poszerzałam swoją wiedzę z zakresu przygotowania motorycznego. Obecnie treningi opieram na metodyce Exos czy Elite Performance Institute.
Współpracuję także z Polskim Związkiem Żeglarskim i klubem uczelnianym AZS Uniwersytetu Warszawskiego wspierając rozwój motoryczny młodych żeglarzy.
W 2017 roku dołączyłam do szeregów PROSa, gdzie realizuję się zarówno w pracy z zawodowymi sportowcami jak i amatorami. W PROS wspólnie dążymy do stworzenia centrum przygotowania motorycznego na skalę europejską, gdzie każdy sportowiec będzie miał zapewnioną opiekę na najlepszym możliwym poziomie.

Edukacja i Kursy
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Uczestniczyłam także w wielu kursach i szkoleniach. Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę i kształcić dalej.

Kursy
Ekspert FMS Functional Movement System LVL 1
National certificate in Strength & Conditioning
EXOS Phase 1 Mentorship
CrossFit level 1
Trener personalny
Trener Żeglarstwa
Instruktor Snowboardu

Szkolenia
Metodyka treningu I i II
Programowanie treningu siłowego
Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie I, II, III
Wzorce ruchowe I
Dietetyka i suplementacja

Osiągnięcia sportowe i wyniki
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Członek kadry narodowej w żeglarstwie w latach 2008 – 2015
Mistrzyni Polski w żeglarstwie w latach 2012 – 2014
Ponad 10 krotna medalistka Mistrzostw Polski
Medalistka regat z cyklu Pucharu Świata
Akademicka v-ce Mistrzyni Polski w snowboardzie