Mateusz

Kozieł

Trener przygotowania motorycznego

 

Trener przygotowania motorycznego nastawiony na trening zdrowotny (nie sylwetkowy) z ponad 9-letnim doświadczeniem w treningu.

⚽️ Jestem byłem „zawodowym piłkarzem”, czyt. lepiej radziłem sobie bez piłki niż z piłką przy nodze (poziom II ligi), dlatego najlepsze, co mi się przydarzyło to poważna kontuzja, dzięki której postanowiłem zostać trenerem przygotowania motorycznego (EXOS) i piłki nożnej (UEFA A).

? Już w wieku 23 lat rozpocząłem pracę jako trener profesjonalnych sportowców w takich klubach jak Radomiak Radom, a następnie Widzew Łódź, zaś w późniejszych latach pomagałem w planowaniu pracy motorycznej między innymi w I-ligowych Wigrach Suwałki oraz klubach III-ligowych.

??‍? Swoją wiedzą dzieliłem się także jako etatowy wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (Zakład Teorii Sportu 2017-2018), prowadząc tam specjalizację trenerską na trenera przygotowania motorycznego oraz zajęcia z teorii treningu sportowego i teorii sportu.

?Miałem wpływ na rozwój kilkuset sportowców między innymi poprzez wdrażanie autorskich projektów w akademiach piłkarskich, w tym szkółce Romana Koseckiego KOSA Konstancin.

?Swoje doświadczenia opisywałem w czasopismach naukowych (np. Polish Journal of Sport and Tourism), branżowych (Asystent Trenera) oraz będąc prelegentem na konferencjach (Football Conference) czy organizując autorskie szkolenia dla trenerów (projekt #wezcienasdoligi).

?Każdego roku prowadzę ponad 1500 treningów z ludźmi, którzy chcą czerpać radość z ruchu i być aktywni sportowo przez całe życie oraz z młodymi sportowcami, którzy marzą o byciu profesjonalistami.

? Mój cel, to zmiana świadomości i podejścia do aktywności fizycznej początkujących osób, żeby ludzie bardziej cenili swoje zdrowie, niż większy biceps i „lajki” na Facebooku. Trening ma dawać radość i uśmiech, a nie być karą za zjedzenie na święta ciasta upieczonego przez kochającą nas babcię ?.

? Poprzez trening zniwelujemy wspólnie twoje bóle, zarówno te fizyczne jak i życiowe, związane z pracą siedzącą i błędnym rozumieniem roli aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka, bo ruch upraszczam do granic możliwości.