FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia w PROS to całościowe i indywidualne podejście do każdego z naszych pacjentów. Łącząc wielu specjalistów w jednym miejscu jesteśmy w stanie kompleksowo zdiagnozować i długofalowo rozwiązać Twoje problemy ortopedyczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych terapeutów możesz być pewien, że wybierzemy dla Ciebie optymalną drogę terapii. Zakres naszych usług to rehabilitacja sportowa, rehabilitacja młodzieży, rehabilitacja dorosłych, rehabilitacja pooperacyjna, korekcja wad postawy.

NASZE METODY

TERAPIA MANUALNA

W terapii manualnej stosuje się techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne w celu wykrycia przyczyn oraz opracowania metod leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu.

OSTEOPATIA

Filozofia osteopatii zakłada, że organizm ludzki posiada naturalne zdolności do samo regeneracji. W związku z tym stymuluje procesy naprawcze organizmu. Osteopatia składa się z diagnozy i techniki terapeutycznej – strukturalnej i funkcjonalnej.

SUCHE IGŁOWANIE

Sucha igłoterapia (dry needling, DN) to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na nakłuciu punktu spustowego w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł do akupunktury w celu leczenia bólu mięśniowo-powięziowego i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu.

TERAPIA TKANEK MIĘKKICH

Terapia tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego.

ELEKTROSTYMULACJA

Elektrostymulacja jest zabiegiem znanym od lat w świecie fizjoterapii. Elektrostymulatory są urządzeniami bardzo efektywnymi we wspomaganiu procesu rehabilitacji pourazowej, neurologicznej a także w leczeniu bólu.

KINESIOTAPING

Technika ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Skóra jest bardzo delikatnie naciągana. Poprawa mikrokrażenia i przepływ limfy wspomaga wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejsza stany zapalne.

TECHNIKI PNF

Metoda PNF to proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu, której głównym celem jest odzyskanie utraconych funkcji.
Kolejnym ważnym założeniem PNF jest to, iż terapia powinna być bezbolesna i funkcjonalna. Terapia bardzo często przyjmuje postać zadaniową, w której pacjent podejmuje próby odtworzenia zaburzonej funkcji.

TECHNIKI POWIĘZIOWE

Terapia mięśniowo-powięziowa jest nowoczesną metodą fizjoterapii stosowaną w leczeniu bólu mięśni i stawów. Opiera się na koncepcji taśm anatomicznych. Masaż powięziowy przynosi ulgę w bólu, poprawia zakres ruchomości tkanek i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu.

TECHNIKI MANIPULACYJNA HVLA

HVLA to techniki manipulacji krótkodźwigniowych stawów wykorzystywane w osteopatii, medycynie manualnej oraz chiropraktyce.
Manipulacje krótkodźwigniowe działają subtelnie i precyzyjnie. Metoda ta charakteryzuje się przyłożeniem do stawu pacjenta siły o małej amplitudzie i dużej prędkości, co najczęściej kończy się słyszalnym „kliknieciem”, powodującym zmniejszenie napięcia mięśniowego w okolicy zabiegowej.

KROK PO KROKU

PRZED WIZYTĄ

WYBÓR SPECJALISTY

Wybierz swojego specjalistę z naszej kadry, który najbardziej odpowiada Twojemu problemowi. Jeśli chcesz naszej porady jakiego specjalistę wybrać skontaktuj się z nami.
Step
1

KONTAKT

Zadzwoń bezpośrednio do terapeuty pod numer znajdujący się w profilu terapeuty, dzięki czemu od razu będziemy mogli poznać Twój problem i lepiej przygotować się do jego rozwiązania.
Step
2

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

Na wizytę weź ze sobą wszystkie badania, które uważasz, że mogą się przydać. Niezbędny będzie też strój na zmianę dla łatwiejszej pracy terapeuty podczas terapii i diagnozowania problemu.
Step
3

NA WIZYCIE

WYWIAD

Szczegółowy wywiad o Twoim problemie to często klucz do znalezienie przyczyny Twojego problemu i rozwiązanie go na stałe. Informacje o przyczynie problemu, badaniach i aktywności fizycznej pomogą nam na lepiej dobraną terapię.
Step
1

BADANIE

Odpowiedni dobór badań i testów pozwoli nam na dokładną analizę Twojego problemu, a dzięki długoletniemu doświadczeniu będziemy mogli dobrać do nich odpowiednią terapię.
Step
2

TERAPIA

Wybór odpowiedniej terapii to kluczowy aspekt rozwiązania Twoich dolegliwości. Jest on dokonywany w oparciu o wcześniejszy wywiad i badania oraz na podstawie szerokiej wiedzy naszych terapeutów.
Step
3

PLAN

Na zakończenie wizyty fizjoterapeuta udzieli Ci informacji co powinieneś robić lub czego nie robić, żeby Twoje dolegliwości nie powracały i pomoże Ci w praktycznym wprowadzeniu tego planu w życie.
Step
4

UMÓW WIZYTĘ

kuba m fizjo
Jakub
Molasy
Fizjoterapeuta
jurek kadra
Jurek
Hejnar
Fizjoterapeuta

CENNIK

FIZJOTERAPIA
60 minut
  • Wywiad
  • Badanie diagnostyczne
  • Rehabilitacja
  • Porady treningowe
  • Plan ćwiczeń indywidualnych
  • Przedstawienie planu pracy z kontuzją

*cena jest zależna od typu objętej współpracy i jest ustalana przez trenera podczas rozmowy telefonicznej i wstępnego wywiadu.
Price180 - 300 zł*